Haber

Bakan Akar: Yunanistan hukuk bilmiyor, NATO bu şımarık davranışa son vermeli

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 2022 değerlendirmesi için gazetecilerle görüşmeye geldi.

Bakan Hulusi Akar, “Yunanistan hukuk bilmiyor. NATO bu şımarıklığa artık dur demeli. Umudumuz Ege ve Akdeniz’in dostluk denizi haline gelmesi. Yunanistan tavizsiz tavrını bırakıp ders almalı” dedi. .”

Bakan Akar, ağır ve etkili tedbirlerle sonların korunduğunu belirterek, “1 Ocak itibarıyla 256 bin 199 kişinin sınırdan geçişi engellendi, 8 bin düzensiz göçmen ve 820 terörist kolluk kuvvetlerine teslim edildi.”

Milli Savunma Bakanı, “Bu yılın başından bu yana ülke genelinde, Irak’ın kuzeyinde ve Suriye’de toplam 3 bin 982 terörist etkisiz hale getirildi. Pençe-Kilit Harekatı kapsamında 506 terörist etkisiz hale getirildi, yaklaşık 2 bin mayın/ El yapımı patlayıcılarla, yakınlardaki 600 mağara, sığınak ve tünel imha edildi” dedi.

‘TSK ENVANTERİNDE KİMYASAL SİLAH YOK’

Hulusi Akar, “Bir kez daha söylüyorum ki TSK’nın envanterinde kimyasal silah yok. Kimyasal silah iftirasını atanları milletimiz affetmeyecektir.”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan ile 12 tatbikat yapıldığını belirterek, Türkiye’nin Bakü’ye desteğinin devam edeceğini bildirdi.

Hulusi Akar, tahıl anlaşmasıyla 15 milyon tondan fazla mahsulün dünyaya ulaştığını ifade ederek, “NATO Türkiye ile daha güçlüdür” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu