Haber

RİZE’DE İNŞAAT HALİNDEKİ KAÇAK BUNGALOVLAR YIKILDI

RİZE’nin Fındıklı ilçesinde, kaçak olarak yapılmaya başlandığı tespit edilen 11 bungalovun inşaatı, önce mühürlendi ardından iş makinesiyle yıkıldı.

Rize’de valilikçe kaçak yapılaşma ile çaba devam ederken, Fındıklı ilçesinde kaçak yapılar tespit edildi. Kaçak olarak yapıldığı belirlenen 11 bungalovun inşaatı, 14 Haziran’da yapı tatil tutanağı ile mühürlendi. Hukuki ve bürokratik süreçlerinin tamamlanmasının ardından inşaat halindeki bungalovlar, iş makinesiyle yıkıldı.

Rize Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, ‘İl genelinde sürdürülen kontrollerde mevzuata tersliği görülen yapı ve eklentiler tutanakla tespit edilip, ikaz ve mühürlenmesi yapıldıktan sonra gerekli hukuksal ve idari süreçler tamamlandığında yıkımları gerçekleştirilmektedir. İlgili kurumlar, Vilayet Genel Meclisi ve Belediye Meclisleri, muhtarlıklar ve sivil toplum örgütleri mevzuata muhalif yapılaşma ile ilgili daima birlikte gayret konusunda hemfikirdir. Vatandaşlarımız tarafından kaçak olarak nitelendirilen tüm mevzuata karşıt yapılar hakkında ilgili tutanak tutularak gerekli sürecin başlatıldığını ve başka süreçler tamamlandığında bu yapıların yıkılacağının bilmesini ve bu noktada vatandaşlarımızı kendilerini maddi ve manevi her türlü kayıptın korumak için bu yollara tevessül etmemelerini rica ederiz’ denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu