Haber

Son Dakika: Meclis Başkanı Şentop’tan milletvekillerine maaş bağışı çağrısı! Taraflardan açıklamalar peş peşe geldi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Türkiye yaralarını sarmaya çalışıyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop yaptığı açıklamada, milletvekillerini maaşlarından birini AFAD’a bağışlamaya davet etti.

“3 MAAŞIMI BAĞIŞLADIM”

Şentop, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve 10 ilimizi etkisi altına alan deprem felaketi nedeniyle, Milletimizin her bir ferdinin iş birliği seferberliği ruhuyla sarf ettiği emek ve fedakarlıklar her türlü karşılığı hak etmektedir. Sarsıntının yaralarının bir an önce sarılması için hem maddi hem de manevi desteklerini esirgemeyen her bir vatandaşımıza şükranlarımı sunuyorum.Bu kapsamda tüm milletvekillerimizin gayretine yürekten inanıyorum. deprem bölgelerine yardım için ellerinden geleni yapmak ve ayni yardımda bulunmak.Ancak sembolik bir adım olarak her milletvekilimizin en az bir maaşını yardım kampanyasına bağışlıyorum. Onlara destek olmak için deprem.Ayni ve nakdi birçok kampanyaya katılmamın yanı sıra AFAD’a 3 maaş bağışladım.

“SEMBOLİK AMA ÖNEMLİ BİR ADIM OLACAĞINA İNANIYORUM”

AK PARTİ TEMEL VERDİ

Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlar için yardım kampanyası başlatıldı. AK Parti Meclis Küme Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Katkıda bulunmak isteyen milletvekillerimiz ve teşkilat mensuplarımız en geç 28 Şubat Salı günü mesai bitimine kadar belirtilen hesap numarasına yardım edebilirler.” ifadesi yer aldı.

CHP VE İYİ PARTİ MİLLETLERİ DE BAĞIŞ YAPACAK

CHP’den yapılan açıklamada, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde tüm milletvekillerimiz, afet bölgesindeki depremzedelere destek için bu ay milletvekili maaşlarını gönderme kararı almıştır” denildi.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Severli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İYİ Parti Meclis Grubumuz ve milletvekillerimiz, önce maaşlarını depremden etkilenen vatandaşlarımızın ihtiyaçları için kullanılmak üzere bağışlama kararı aldı.”

yesillihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu