Haber

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ: Avrupa Şampiyonası’ndan mutlu dönmek istiyoruz

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, VNL’de şampiyon olan A Milli Bayan Voleybol Takımı ile Avrupa Şampiyonası’ndan memnun dönmek istediklerini söyledi.

Uluslar Ligi’ni kazanan ve Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek olan A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın medya günü düzenlendi. Burhan Felek Spor Salonda gerçekleştirilen etkinliğe Türkiye Voleybol Federasyonu Lideri Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları ve basın mensupları katıldı. İlk etapta açıklama yapan Mehmet Akif Üstündağ, dünya ikincisi olan U19 Kız Voleybol Milli Takımını tebrik ederek, “VNL’de tarihimizde ilk kez şampiyon olduk. ikincilik, üçüncülük ve dördüncülük yaşadık ama şampiyonluğu alamadık.Bu yıl padişahlarımız ülkemizin gururu oldu.Ardından Avrupa Şampiyonası da yoğun bir programla başlayacak.Hedefimiz iki kez ikinci olmak, ama şampiyonluk alamadık.Önce orada yaşamak istiyoruz.Sonra olimpiyat elemeleri oynayacağız.2024’te de kadın erkek sırayla orada olmak istiyoruz.Emeği geçen herkese teşekkür ederim” hocamıza ve kaptanımıza sonsuz teşekkürler. Avrupa Şampiyonası’ndan memnun dönmek istiyoruz” dedi.

Daniele Santarelli: “Hedefimiz Avrupa Şampiyonası’nda sonuna kadar gitmek”

A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Daniele Santarelli, Avrupa Şampiyonası’nda sonuna kadar gitmek istediklerini belirterek, “VNL’de iyi bir iş çıkardığımızı düşünüyorum. Yaz başında VNL’den harika bir şekilde döndük. Sonuç.Şu anda ikinci hedefimiz Avrupa Şampiyonası.İki gün sonra şampiyonluk oynamak için yola çıkacağız.Takımın çok iyi hazırlandığını düşünüyorum.Avrupa Şampiyonasına az bir süre kaldı.Harika bir durumdayız. Şu anda kendi kümemizde farklı oynayan gruplara karşı oynayacağız.Amacımız turnuvayı sonuna kadar götürmek.Bu şampiyonaya çok uygun 4-5 kadro olduğunu söyleyebilirim.Eğer oynamazsak” kendi oyunumuzda, dünyadaki ve Avrupa’daki her takıma karşı kaybedebiliriz. Bunun bilincindeyiz, bu yüzden oyun seviyemizi en üst seviyede tutmak zorundayız. İyi oynamazsak turnuvanın ilk maçını kaybedebiliriz. Amacımız turnuva sonuna kadar istediğimiz oyunu oynamak ve sonuna kadar gitmek.”

Eda Erdem Dündar: “İnşallah Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya hasretini ülkemize taşıyacağız”

Ay-yıldızlı takımın kaptanı Eda Erdem Dündar, Avrupa Şampiyonası’na iyi hazırlandıklarının altını çizerek, “Takım olarak yeterli seviyede olduğumuzu biliyoruz. Daha iyisini yapmaya çalışıyoruz. Avrupa Şampiyonluk kıyasıya geçecek ama biz takım olarak hazır olduğumuzu düşünüyoruz.Özellikle VNL şampiyonasından sonra halkımız “Temel temellerle birlikte bu başarıların üzerine başarı katmak istiyoruz. Umarım Avrupa Şampiyonası’nda hedeflediğimiz başarıyı yakalar ve hasret kaldığımız altın madalyayı ülkemize getiririz. Ülke olarak el birliği ile bu başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum” dedi.

Açıklamaların ardından toplu fotoğraf çekiminin ardından basın toplantısı özel söyleşilerle sonlandırıldı. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu