Yaşam

ZAK, 1.200 Öğrenciye Afet Farkındalık Eğitimi Verdi

Zeytinburnu Belediyesi Arama Kurtarma Grubu (ZAK), ilçedeki 9 okulda eğitim gören 1.200 öğrenciye Afet Farkındalık Eğitimi verdi. Bundan sonraki dönemde de lise ve dengi okullarda eğitimler devam edecek.

Zeytinburnu Belediyesi Arama Kurtarma Grubu’nun (ZAK) afet bilinçlendirme eğitimleri yeni eğitim ve öğretim döneminde de devam edecek. ZAK’ın AFAD onaylı uzman eğitmen ekibi tarafından ilçedeki 9 ilk ve orta öğretim okulunda yaklaşık 1 saat süren Afet Farkındalık Eğitimlerine bugüne kadar 1.200 öğrenci katıldı. Bundan sonraki eğitim ve öğretim döneminde ise lise düzeyindeki okullarda eğitime devam edilecek.

 

ARAMA KURTARMA ARACI İLE UYGULAMALI EĞİTİM
ZAK tarafından okullarda verilen eğitimler kapsamında; Heyelan, çığ, sel ve sarsıntı gibi afetlere hazırlık, afet anında ve sonrasındaki davranışlar ve alınması gereken önlemler çeşitli slaytlarla anlatılırken, korunmaya yönelik kolay ve etkili sistemler uzmanlar tarafından öğrencilere aktarılıyor. Ayrıca öğrencilerin eğitimlere olan ilgisini artırmak ve olaya daha fazla uyum sağlamak amacıyla ZAK’ın Arama Kurtarma Aracı tanıtılırken, yangın tahliye ve yangın bilgilendirme eğitimleri de veriliyor. Zeytinburnu Bilgi Merkezleri’nde birebir eğitim veren ZAK, öğrencilere yönelik Zeytinburnu İlçe Afet Yönetim ve Uyum Merkezi’ne de geziler düzenliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu